O nás

Nezapomínáme na to hlavní, co má přinášet vánoční období? Nebylo by pěkné vrátit se trochu zpátky a mít vánoce provoněné jehličím opravdu živého vánočního stromku? A co udělat proto, aby se po vánocích alespoň trochu snížilo množství bez užitku vyhozených stromků?

vánoční stromek

To jsou asi hlavní myšlenky, které vedly k nápadu nabídnout možnost "zapůjčení" opravdu živého stromku v květináči také v Čechách. Ale hlavně po vánocích stromky zase vyzvednout a najít pro ně užitečné uplatnění například v dětských domovech, domovech seniorů a nebo jen na zahradách, a jiných místech. Tím stromky nezahynou ale budou i nadále přinášet užitek a radost. Každý, kdo někdy zasadil malý stromek, tak jistě ví, jakou radost pak dokáže přinést.

Tento projekt začal v roce 2010 a jeho autorem je Martin Čuba. Hned v prvním roce se po stromečcích jen zaprášilo a projekt získal mnoho příznivců. A protože každý další rok zbývalo více a více zájemců, na které se nedostalo, hledal Martin spolupracovníky aby mohl poskytovat stromečků více. Podařilo se to o vánocích 2013, kdy se přidal druhý Martin - Martin Líbal - a dostalo se tak na dvojnásobek zájemců. I přesto byly stromky opět rozebrány během několika minut.

Média

Lidové noviny, 12. prosince 2015 (PDF)

Partneři projektu

ETON Forewear
České dřevěné Vánoce AUDREY software